styczeń3

Ferie w mieście nie muszą być nudne!

dodano: 3 stycznia 2017 przez jagodkala


Ty lub Twoje pociechy zostajecie w mieście na ferie? Głowa do góry! Wolny czas można spędzić kreatywnie również wtedy, kiedy nie masz możliwości wyjazdu. Zobacz, z jakich zajęć możecie skorzystać, aby się nie nudzić!

Rajd po ciekawych miejscach w mieście

Każda miejscowość posiada ciekawe historycznie lub przyrodniczo, a jednocześnie mało znane miejsca. Korzystając z Internetu lub książek poświęconych Twojemu miastu dowiedz się, jakie osobliwości skrywa Twoja miejscowość. Zaproponuj wspólną wyprawę w „znane nieznane” swojemu dziecku, partnerowi lub przyjaciołom. Nie zapomnijcie o dokumentacji rajdu!

Przyspieszony kurs języka

Wiele szkół językowych oferuje w ferie przyspieszone kursy – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Już w dwa tygodnie można opanować podstawy nowego języka, albo powtórzyć gramatykę tego, którym już całkiem nieźle się posługujesz. Są też miejsca, w których z okazji ferii organizowane są konwersacje z native speakerami – warto z takiej oferty skorzystać!

Wyjazd na pobliską górkę

Nawet w centralnej Polsce znajdują się stoki, na których można pojeździć na nartach lub na snowboardzie. Jeśli więc nie masz czasu lub pieniędzy na wyjazd w góry, zorientuj się, gdzie w Twojej okolicy można oddać się zimowemu szaleństwu, a następnie wybierz się tam – choćby na parę godzin! Przy niektórych stokach działają nawet szkółki narciarskie.

Lud na lód!

Skoro jesteśmy już w temacie sportów zimowych, to przecież nie sposób nie wspomnieć o łyżwach! Zimą czynne są zarówno lodowiska kryte, jak i te pod gołym niebem. Kup więc lub wypożycz łyżwy i pędź na taflę! Pamiętaj, by pod żadnym pozorem, nawet podczas mrozów, nie wchodzić na zamarznięte stawy lub jeziora!

 

Urok półkolonii

A co jeśli Ty pracujesz, Twoje dziecko ma ferie, ale nie chcesz, by spędzało całe dnie przed komputerem lub telewizorem? Zapisz je na półkolonie! Organizuje je bardzo wiele miejsc,  a oferta potrafi być niezwykle zróżnicowana. Często w ramach półkolonii dzieci mają zajęcia plastyczne, taneczne, a także odwiedzają zoo, kręgielnie lub jeżdżą na krótkie wycieczki.

Nadrób filmowe zaległości

Na pewno istnieje mnóstwo filmów, które chciałeś obejrzeć, ale… jakoś  nie wyszło, bo wiele było do zrobienia. Jeśli masz dziecko w wieku dorastania – na pewno ma ono ten sam problem! Wykorzystajcie więc długie, zimowe wieczory na wspólne seanse i dyskusje o nich.

 

Ferie to również czas, kiedy Ty i Twoje dziecko możecie po prostu poleniuchować. Nie miejcie więc wyrzutów sumienia, jeśli któregoś dnia postanowicie spać do południa, a potem… poleżeć na kanapie.

 


photo
Ferie w domu: Pomysły na ferie Zdjęcie pochodzi z notki Ferie w mieście nie muszą być nudne!


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy